Menu

Barça Bliżej Nas!

Blog poświęcony ciekawostkom i informacjom na temat drużyny piłkarskiej FC Barcelony.

Analiza meczu FC Barcelona - Getafe CF.

yeshand

Wszyscy ci - łącznie ze mną - którzy liczyli na powtórkę wyniku z poprzednich sezonów, już w pierwszej połowie musieli skonfrontować swoje życzenia z rzeczywistością. Goście ustawili niezwykle szczelny blok obronny, na który gospodarze nie mogli znaleźć sposobu.

Mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki Barça biła głową w mur, a groźne sytuacje stwarzali piłkarze Pepe Bordalasa. Najbliżej zdobycia gola był Ángel w 40. minucie, ale jego uderzenie wślizgiem zablokował Mina. Chwilę przed przerwą do siatki trafł Suárez, lecz sędzia Borbalan odgwizdał spalonego.

Po zmianie stron Barcelona zaczęła stwarzać sobie sytuacje, ale coraz odważniejsza gra pozwalała również gościom na kontrataki. Z powodu braku pomysłów na rozwiązania ofensywne Valverde nie czekał ze zmianami i już w 62. minucie desygnował do gry Iniestę i Dembélé w miejsce niewidocznych Coutinho i Paco Alcácera.

Ostatni kwadrans to nawałnica Barcelony i rozpaczliwa obrona gości. Swoich sił próbowali Mina po rzucie rożnym, Messi czy Jordi Alba, ale albo brakowało celności, albo na posterunku był Guaita. Szczególną czujnością bramkarz Getafe wykazał się w doliczonym czasie gry po strzale głową Luisa Suáreza.

Goście stworzyli dziś - szczególnie w drugiej połowie - monolit obronny, przez który Barcelona nie była w stanie się przebić. Siedem punktów przewagi nad Atlético to ciągle dużo, ale Barça musi mieć się na baczności.

 

FC Barcelona- Getafe CF

11.02.2018 r. 16:15

Stadion: Camp Nou (Barcelona)

Wynik końcowy: 0:0

dembele

© Barça Bliżej Nas!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci